Obrázek:

Součástí MŠ je školní jídelna, kde se snažíme vařit zdravě, chutně a hospodárně. Děti se učí jíst zeleninové oblohy, saláty, ovoce, celozrnné pečivo, luštěniny… Vedeme děti k samostatnosti při obsluze – nalévání polévky u starších dětí, děti si samy mažou pečivo pomazánkou…

Veškeré pomazánky a produkty jsou vyrobeny zde v kuchyni naší paní kuchařkou.

Zeleninový talíř se skládá z papriky žluté, červené a zelené, salátových okurek, cherry rajčátek a další zeleniny dle sezónní nabídky. Ovocný talíř se skládá z jablek, hrušek, banánů a dalšího ovoce dle sezónní nabídky.

Po celý den je k dispozici voda, ovocný čaj, mléko. Děti si mohou vybrat druh nápoje samy.

Polévky jsou připravovány z čerstvé kořenové zeleniny.

Hovězí maso nakupujeme pouze z českého chovu.

V naší školce mlsáme zdravě – ovoce, ořechy, rozinky … nenajdete u nás žádné bonbóny!

Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU

1. Obiloviny obsahující lepek
  2. Korýši a výrobky z nich
  3. Vejce a výrobky z nich
  4. Ryby a výrobky z nich
  5. Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich
  6. Sojové boby (sója) a výrobky z nich
  7. Mléko a výrobky z něj
  8. Skořápkové plody a výrobky z nich - jedná se o všechny druhy ořechů
  9. Celer a výrobky z něj
  10. Hořčice a výrobky z ní
  11. Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
  12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2
  13. Vlčí bob (LUPINA) a výrobky z něj
  14. Měkkýši a výrobky z nich

Vedoucí školní jídelny:  Olga Jáchimová, tel. 724 061 211

ŠJ tel. 380 422 801

V současné době je cena celodenní stravy 42,- Kč, pro děti starší 6 let 44,- Kč. Obědy se platí na konci měsíce na č. ú. 409 453 0237/0100.

Odhlašování obědů musí být provedeno den předem do 13 hodin. Neodhlášený oběd lze z jídelny odnést jen v prvním dnu nemoci.