Mateřská škola U PARKU

Tel. 380 422 805

Vedoucí učitelka: Bc. Miroslava Veselá, tel. 601 553 100

Provoz odloučeného pracoviště: 6:30 – 16:30

Naše mateřská škola má dlouholetou historii. Vznikla jako první mateřská škola ve Strakonicích v roce 1949 a její původní sídlo bylo v budově dnešní ZUŠ v ulici Kochana z Prachové. Po stěhování v roce 1966 se jejím sídlem stala budova hospodářské školy v Plánkově ulici, kde sídlí dodnes. Budova stojí v severní části města u Rennerových sadů, na rohu Plánkovy a Husovy ulice.

MŠ byla v průběhu let upravována a dnes se může pochlubit krásnými hernami, kde děti mají dostatek prostoru pro hry, cvičení i odpočinek. V prvním poschodí jsou tři třídy a každá třída má svou herní a pracovní část. MŠ je vybavena 2 interaktivními tabulemi a keramickou pecí. Dvě sociální zařízení (WC s umývárnou) jsou oddělené a přístupné z centrální chodby.  V přízemí se nachází třída s vlastním sociálním zařízením a školní kuchyně s jídelnou, kde se střídají děti ze všech tříd. Díky spolupráci se ZŠ Čelakovského chodí Dráčata a Sluníčka každý týden cvičit do tělocvičny školy.

Od 1.9.2012 je součástí MŠ odloučené pracoviště v Lidické ulici, kde se nachází 1 třída pro 28 dětí. Třída je vybavena interaktivní tabulí, je velice prostorná. Souřástí MŠ je zahrada vybavená herními prvky.

V MŠ probíhá ve spolupráci s Dyscentrem Strakonice logopedická prevence dětí za účasti rodičů pod vedením zkušené logopedky. Tato služba je hrazená rodiči.

Motto: „Neotvírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby si je otevřely samy.“

Klidná a pohodová školka, kde se nešetří úsměvem a dobrou náladou. Školka podporující vzájemný respekt a spolupráci.