Obědy pro jihočeské děti

Cílem projektu je zajištění bezplatného školního stravování dětí v mateřských školách a žáků a studentů v základních a středních školách v Jihočeském kraji, jejichž rodina se ocitla v nepříznivé finanční situaci.

Pátek, Září 8, 2023
Soubor:

Šablony pro MŠ a ZŠ I OP JAK

Účelem dotace je:
- zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání
- zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání, včetně usnadňování vzdělávací mobility znevýhodněných skupin

Celkové výdaje - 659 511,- Kč.

Pátek, Září 8, 2023
Soubor:

"My v tom Jihočechy nenecháme"

Datum: Čtvrtek, Září 1, 2022 - 12:00 - Úterý, Leden 31, 2023 - 12:00

Dotační program: MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME I - Podpora rodin s dětmi od 3 let do dovršení 19 let na školní a mimoškolní aktivity

Registrační číslo projektu:  480-224/23

Název projektu:  My v tom Jihočechy nenecháme I

Dotační program s názvem My v tom Jihočechy nenecháme I byl podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. Byla poskytnuta finanční podpora z rozpočtu Jihočeského kraje - neinvestiční dotace ve výši  19 170 Kč.

Účel projektu:

Účelem dotace bylo poskytnutí peněžních prostředků v rámci programu „My v tom Jihočechy nenecháme I”, jehož cílem byla podpora rodin s dětmi s přihlédnutím k aktuální ekonomické situaci a razantně se zvyšujícím nákladům rodinných rozpočtů na zajištění základních potřeb (vzrůstající ceny energií, vzrůstající hypotéční úroky, ceny nájmů, dopravy, potravin atd.). Program sloužil ke kompenzaci výdajů za školní a mimoškolní aktivity rodin s podporovanými dětmi.

Šablony III - MŠ U Parku

Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů

Název příjemce: MŠ U Parku, Strakonice, Plánkova 353

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020848

Celkové způsobilé výdaje projektu: 378 930,00Kč

z toho z Evropského sociálního fondu: 322 090,49 Kč

z toho ze státního rozpočtu: 56 839,51 Kč

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a dočasnou personální podporu školním asistentem pro děti ohrožené školním neúspěchem.

Aktivity projektu:

1. Školní asistent - personální podpora MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu – školního asistenta mateřským školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem, resp. dětem, u kterých je předpoklad, že budou ohroženy školním neúspěchem po jejich nástupu do základní školy.

2. Projektový den v MŠ a mimo MŠ

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí, podpoře individuálního přístupu k dětem a práci s heterogenní skupinou. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí dětí spadajících následujících tří témat: polytechnické vzdělávání a/nebo environmentální vzdělávání a/nebo podpora podnikavosti, kreativity a logického myšlení.

Středa, Srpen 25, 2021